• Farebný týždeň

•      Pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti rasovej diskriminácii žiacky parlament organizuje v termíne od 18. do 22. marca 2019  na podporu výchovy tolerancie  s menšinami Farebný týždeň.

Žiaci v školskom parlamente sa dohodli, že počas tohto týždňa:

1. Každý deň prídu do školy v tričkách inej farby:

18. 3.   pondelok     - modrá

19. 3.   utorok         -  biela

20. 3.   streda          -  červená/ružová

21. 3.   štvrtok         -  sivá /dievčatá čelenky

22. 3.   piatok          -  zelená/tyrkysová

2. Pripravia 21.3.2019  kultúrny program pri príležitosti 1.jarného dňa.

• Riaditeľské voľno

V zmysle § 150 ods. (5) Zákona č. 245 / 2008 o výchove a vzdelávaní , poskytujem voľno pre žiakov školy na deň  13.02.2019 ( streda ) z dôvodov  plánovaného prerušenia distribúcie elektriny v lokalite, ktorá súvisí s naším odberným miestom:

Hlavná 462/17 Parchovany, ČOM: 0000561306, EIC: 24ZVS0000070287Y

• CHRÍPKOVÉ PRÁZDNINY

• Oznam o chrípkových prázdninách.

Riaditeľ školy na základe zvýšeného výskytu respiračných ochorení a po konzultácii

s RÚVZ v Trebišove udeľuje voľno pre žiakov Základnej školy od 6.2.2019 do 8.2.2019.

Začiatok vyučovania bude 11.2.2019

• Roman sa dostal na titulku .....

• Roman Michalík sa zúčastnil výtvarnej súťaže ,,Odpad v našej obci očami detí” -  jeho práca sa dostala na  titulný list kalendára firmy Fúra. Gratulujeme.

• Novoročný volejbalový turnaj

• Dňa 5.1. 2019 sa  v telocvični základnej školy uskutočnil volejbalový turnaj. Víťazmi boli všetci, ktorí sa zúčastnili tejto akcie. Tešíme sa na ďalší ročník.

• Športové úspechy v roku 2018

• Na okresnom kole vo florbale obsadili naši chlapci spomedzi deviatich družstiev výborné 2. miesto po výsledkoch:

ZŠ Parchovany - ZŠ Obchodná Sečovce- 4:1,

ZŠ Parchovany - ZŠ Cejkov-  4:0,

ZŠ Parchovany - ZŠ Gorkého Trebišov-  4:3.

Finále ZŠ Parchovany - ZŠ Komenského Trebišov  1:6.

Na turnaji v stolnom tenise obsadili naši chlapci konečné 5. miesto po dvoch prehrách so ZŠ Komenského Trebišov 0:4, ZŠ I. Krasku Trebišov 2:4 a víťazstve nad ZŠ Cejkov 4:1.

• Vianočný bazár 2018

• Od skorého rána sa uskutočnila  VIANOČNÁ BURZA,na ktorej predávajúci ponúkali rôzne domáce koláčiky, palacinky, langoše, medovníčky a iné sladkosti.

Budúci podnikatelia

• Monitor

• Aj naši deviataci a ôsmaci sa snažili o čo najlepší výsledok na prípravnom testovaní :).

• Telocvičňa

• Vážení rodičia !  Vzhľadom na to, že sme ukončili rozsiahlu rekonštrukciu telocvične, Vás chcem informovať o následných podmienkach jej využívania. Žiaci musia mať športovú obuv určenú LEN na vstup do telocvične a to s nie tmavou podrážkou. Táto obuv sa nesmie použiť ani na hodinách Telesnej a športovej prípravy na cvičenie v exteriéru - vonku. Je veľké riziko nalepených kamienkov v podrážkach a následné poškrabanie palubovky. Som si vedomý zvýšeného nároku na vybavenie Vašich detí, ale dúfam, že pochopíte tieto podmienky.

• Telocvičňa

• Telocvičňový trakt je v rekonštrukcii. Predpokladaný dátum používania  je od 5.11.2018

• Rodičovské združenie

• Dňa 27.9.2018 o 15,30 sa uskutoční celoškolské združenie rodičov žiakov našej Základnej školy. Tešíme sa Vašu účasť!