• Marec – mesiac knihy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Marec – mesiac knihy.

Aj v období moderných informačných technológií a počítačov má kniha svoje opodstatnenie a význam. Stačí málo, nájsť si miesto, kreslo, či pohodlný sedací vak a otvoriť svoju knihu. Rozšírime svoju slovnú zásobu, kreativitu a oslobodíme našu myseľ.

Navštívili sme so žiakmi školskú knižnicu, kde mali možnosť pozrieť si knižnicu, množstvo kníh, ktoré si môžu aj zapožičať.

Pripravené boli pre žiakov rôzne aktivity, do ktorých sa s radosťou zapájali. Maľované čítanie, ktoré bolo ďalšou aktivitou žiaci zvládli na výbornú. Dokázali, že nielen pekne čítajú, ale vyfarbením obrázku  „ Zajačik „ čítajú s porozumením.

Veríme, že kniha sa stane súčasťou každodenného života detí.

• Divadelné predstavenie - Prešov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Divadelné predstavenie - Prešov.

Dňa 22.03.2023 sa žiaci prvého stupňa ZŠ zúčastnili divadelného predstavenia – Medovníkový domček v divadle Jonáša Záborského v Prešove. Predstavenie bolo poňaté v modernom štýle, ako žiak Florián poplietol známu rozprávku bratov Grimmovcov.

Uprostred noci, uprostred lesa, bosorka zlostne iskričky kresá.

Lampášik dvom deťom skúpo bliká na cestu k domčeku z medovníka.