• Noc v škole 2024

• _Noc v škole_

Tú tohoročnú sme začali pred vchodom veľmi populárnym tancom Aram sam sam. Zapojil sa ja pán riaditeľ a zástupca. A išlo im to skvele! Potom sme sa presunuli na futbalové ihrisko. Naše plány však v okamihu zmenilo počasie, a tak sme sa presunuli do telocvične. Vyšantili sme sa na rôznych aktivitách- skok vo vreci, preťahovanie lanom, kuželky, triafanie do fliaš, kotúľ v kartóne. Úplnou novinkou, a hneď veľmi obľúbenou, sa stala hra šatka, ktorá preverila náš postreh a rýchlosť. Po takejto aktivite vždy dobre padne opekačka, hoci aj taká improvizovaná v školskej kuchynke. Takíto dobre najedení sme sa radi venovali spoločnému kresleniu na chodbe. Po umení nás čakal opäť pohyb- Ovocníčkovia, pri ktorých sme si konečne dobre zabehali po škole a vykričali sa do sýtosti. Víťazom sa stal tím Betky Palenčíkovej. Noc v škole sme ukončili stolným tenisom a turnajmi vo futbale a volejbale. Ozajstná noc plná zábavy. ĎAKUJEME!!!

• Čarovná flauta

• _Divadlo Čarovná flauuta_

Táto krásna opereta nás naozaj očarila. Nádherná scéna a kostýmová výprava, doplnená čarovnými speváckymi výkonmi hlavných protagonistov , bola ozajstnou pastvou pre oči aj uši. Všetci sme s napätím očakávali výkon našej bývalej žiačky Bianky Marcinovej, tá však v tento deň nehrala. Menším nedostatkom boli lóže, v ktorých sa najmä tí vzadu museli dosť naťahovať, aby niečo videli. Náš celkový veľmi dobrý dojem to však nepokazilo. Na spiatočnej ceste sme sa zastavili v Rozhanovciach pri pamätníku na najväčšiu stredovekú bitku na území Slovenska- bitku pri Rozhanovciach. Pri výklade pána učiteľa Baču sme zistili, že siedmaci dávajú na hodinách naozaj dobrý pozor a pána učiteľa pekne dopĺňali.

Ďakujeme za krásny umelecko-historický zážitok.