• Mc Donalds cup žiakov a žiačok

• POSTUP NA OKRESNÉ KOLO !!!!! SUPER!

Tak nakoniec vynikajúce 3.miesto na okresnom kole.

Gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!!!!

Naši malí futbalisti na obvodovom kole tejto súťaže celkom jednoznačne zvíťazili a nielenže postúpili na okresné kolo, ale predviedli aj naozaj excelentný výkon, keď svojim súperom nedali žiadnu šancu. Proti ZŠ M.R. Štefánika Trebišov po počiatočnom veľkom rešpekte nakoniec zvíťazili 6:4 a ZŠ Vojčice deklasovali 7:0. Tretia škola ZŠ Komenského Trebišov sa turnaja nezúčastnila. Mimoriadny výkon v obrane predviedol Jakub Trella, cez ktorého neprešla ani jediná lopta. V útoku ho napodobnili Mário Mištaľ a Jozef Ihnát, ktorí strelili zhodne po 5 gólov. Lukáš Kušnírik pridal 2 góly a z jedného gólu sa tešil Samo Škytka.

Súpiska: L. Kušnírik, D. Nináč, K. Pavliščáková, J. Trella, J. Ihnát. , M. Mištaľ, M. Rusnák, S. Škytka, K. Miňovská

Celé družstvo predviedlo kolektívny, bojovný a zodpovedný výkon doplnený fair play hrou, keď nezaznamenali ani jeden faul. Veľkým prekvapením bol super výkon dievčat: Karolíny Miňovskej v bráne a Kristíny Pavliščákovej v poli.

Blahoželáme k víťazstvu a držíme prsty na okresnom kole!!!

• Parchovianska rybička 2024

• Zoznam prihlásených pretekárov

Týmto vás žiadame o čo najskoršiu informáciu o tom, že prihlásený pretekár sa nezúčasní pretekov.

rybicka@zsparchovany.sk. Ďakujeme.

• Rodičovské združenie - triedne aktívy

• Vážení rodičia,

srdečne Vás pozývame na   rodičovské združenie - triedne aktívy, ktoré sa uskutočnia dňa 25.04.2024 t.j. vo štvrtok  od 14.00 hod. individuálne v triedach. Hlavným bodom programu je rozbor dosiahnutých výchovno-vzdelávacích výsledkov našich žiakov.

• Tematický deň - idol, celebrita

•          V stredu 10.4.2024 žiaci našej školy stvárnili svoj idol, hviezdu. Cez veľkú prestávku sme na chodbe stretli veľa známych športovcov, ktorí nám predviedli svoje športové výkony s loptou. Žiaci sa vyfotili so speváčkou Simou a reperom Kalim. Filmové plátno bolo v zastúpení telenovely Rosalinda. S teóriou relativity nás oboznámil vedec Albert Einstein. Krásnym spevom nás okúzlilo duo Kandráčovcov. Boli sme radi, že idolom pre žiakov je aj učiteľ.

• Okresné kolo Pytagoriády

• Naši žiaci nás veľmi úspešne reprezentovali na okresnom kole Pytagoriády v Trebišove.

Lukáš Bača, žiak 5.A triedy, skončil na nádhernom druhom mieste, keď od víťazstva ho delil jediný bod.   SUPEEER...

Mário Mištáľ, žiak 4.triedy skončil na 8.mieste, keď aj jeho delil jeden bodík, aby sa stal  úspešným riešiteľom.

Jozef Ihnát, žiak 4.triedy skončil na 9.mieste.

Zoja Jeňová a Hugo Tóth robili čo mohli, v tomto kole to stačilo na umiestnenie v druhej polovici riešiteľov.

Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu a gratulujeme !

• Parchovianska rybička

• Srdečne Vás pozývame na 8.ročník nášho preteku. Veľmi pekne Vás prosíme o dodržanie spôsobu prihlasovania pretekárov. Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na Vašu účasť.