• Samotesty

13. 2. 2022

Preberanie samotestov.

Vážení rodičia!

Oznamujeme Vám, že si môžete opäť prísť do školy prebrať samotesty. Prevziať si ich môžete od zajtra 14.2.2022 od 8,00 do 15,00 hod. Najlepšie je to v poobedňajších hodinách. Testy , žiaľ, nemôžu preberať žiaci.

Prosím o nahlásenie výsledkov dnes vykonaných testov triednym učiteľom do zajtra do 8,00 hod. Ďakujem.

• Samotestovanie

9. 9. 2021

Samotesty od 7.2.2022

Vážení rodičia!

Oznamujeme Vám, že sa môžete prihlásiť na odber samotestov. Pozor platí to len pre tých rodičov, ktorí doteraz nepožiadali! Tí rodičia, čo ste už žiadali samotesty, dostanete automaticky. Potom Vám dáme vedieť, kedy si budete môcť prísť do školy prebrať samotesty.

• Vyučovanie od 1.2.2022

31. 1. 2022

Vyučovanie od 1.2.2022

Vážení rodičia, milí žiaci!

Od zajtra prebieha vyučovanie prezenčnou formou vo všetkých ročníkoch. Žiadam rodičov o priebežné testovanie samotestami a následné hlásenie výsledkov triednym učiteľom.

V piatok, 4.2.2022 majú žiaci polročné prázdniny.

Nástup do školy je v pondelok, 7.2.2022.

• Aktuálne!

26. 1. 2022

Dištančné vzdelávanie

Vážení rodičia, milí žiaci!

Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu, od zajtra - 27.1.2022 žiaci deviateho ročníka pokračujú vo vzdelávaní dištančnou formou. Riadiť sa budú aktuálnym rozvrhom, t.z. so začiatkom o 8,00 hod. Podľa nášho zisťovania, každý žiak deviateho ročníka má technickú možnosť pripojenia sa na internet. Preto účasť žiaka na hodine je povinná, takisto je povinné odovzdávanie úloh, projektov a pod. podľa pokynov vyučujúcich.

• Samotestovanie

19. 1. 2022

Ako postupovať, ak mal žiak pozitívny antigénový samotest

Povinnosti rodiča/zákonného zástupcu

V prípade, že výsledok domáceho antigénového testu je u žiaka pozitívny, žiak zostáva doma.

Povinnosťou rodiča/zákonného zástupcu je:

• oznámiť škole, že žiak mal pozitívny výsledok Ag samotestu, aby škola mohla pristúpiť k sprísneným hygienicko-epidemiologickým opatreniam,

• Vyučovanie od 10.01.2022

1. 11. 2021

Vážení rodičia, milí žiaci!

Zajtra, t.j. 10.01.2022 pokračujeme v prezenčnom vyučovaní naďalej podľa manuálu ŠKOLSKÝ SEMAFOR verzia 1.6. ( https://www.minedu.sk/data/att/21336.pdf). Zverejňujeme podmienky vstupu do školy a aktualizačné čestné prehlásenia. Žiaci v karanténe a ak žiakom zdravotný stav dovoľuje, pripájajú sa prosím, ONLINE na vyučovaciu hodinu podľa stabilného rozvrhu hodín. V prípade nejasností kontaktujte triednych učiteľov.

• ZOOM

2. 4. 2020

Upozornenie pre žiakov v karanténe.

Ak vám to zdravotný stav dovoľuje, pripájate sa prosím, ONLINE na vyučovaciu hodinu podľa rozvrhu hodín. V prípade nejasností kontaktujte triednych učiteľov.

Návod na inštaláciu aplikácie ZOOM pre žiakov 1.ročníka

V odkaze dole pod textom je návod na používanie aplikácie ZOOM pre našich prvákov. V prípade dištančného vyučovania, budeme sa vzdelávať pomocou tejto aplikácie.

• Do školy na bicykli

22. 10. 2021

Aj tento rok sme sa radi zapojili do celonárodnej kampane „Do školy na bicykli“. Naši žiaci často využívajú nejaký ekologický spôsob dopravy do školy. Vedia, že bicyklovanie je zdravé, zábavné, rýchle a neznečisťuje životné prostredie.

Na začiatku týždňa sme vyhlásili súťaž o najaktívnejšiu triedu na I. stupni a najaktívnejšiu triedu na II. stupni.

13. 9. 2021

Riaditeľské voľno - oznámenie

V zmysle § 150 ods. (5) Zákona č. 245 / 2008 o výchove a vzdelávaní , poskytujem voľno pre žiakov školy na deň 14.9.2021 ( utorok ) z organizačných dôvodov.

Vyučovanie sa začne vo štvrtok 16.09.2021.

• Nástup do školy 2.9.2021

18. 8. 2021

Slávnostné otvorenie školského roka 2021/2022

sa uskutoční dňa 2.9.2021 o 9,00 hod v exteriéri Základnej školy v Parchovanoch. Po otvorení sa žiaci odoberú do tried, kde im budú rozdané učebnice. Do budovy školy vstup len s rúškom!

Rodičia prváčikov, ktorí budú chcieť vstúpiť do budovy, musia odovzdať podpísané tlačivo –

• Letná škola 16.8.2021 – 20.8.2021

9. 7. 2021

Vážení rodičia!

Letnú školu začíname o 8,00 hod, končíme o 12,30 hod. denne. Každý žiak má zabezpečený obed.

Prosíme tých rodičov, ktorí už nahlásili účasť žiaka a z rôznych dôvodov sa nemôže zúčastniť letnej školy

o nahlásenie tejto zmeny do 16.8.2021 do 8,00 hod.

Žiaci majú pripravené zaujímavé a hlavne zábavne aktivity.

• Vyučovanie od 17.5.2021

14. 5. 2021

Oznam zákonným zástupcom, sprevádzajúcim osobám a deťom

Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest), ako aj inej infekčnej choroby nesmie vstúpiť do priestorov školy.

• Vyučovanie od 10.5.2021

30. 4. 2021

Pozor zmena!

Čestné vyhlásenie predkladajú už iba zákonní zástupcovia žiakov, ktorí mali prerušenú školskú dochádzku na viac ako tri dni.

Príklad:

1. žiak chýbal v škole iba v piatok, v pondelok nemusí predkladať čestné prehlásenie zákonného zástupcu.
            2. Žiak chýbal v škole vo štvrtok a aj v piat

Sobota 27. 7. 2024