• Archív

• 23. marca 2017

Farebný deň

Vo štvrtok 23. marca 2017 sa na našej škole konal Farebný deň, ktorým sme si pripomenuli Medzinárodný deň boja proti rasovej diskriminácii. Žiaci a učitelia si obliekli tričko modrej farby, aby tak symbolicky vyjadrili, že sú proti všetkým formám a prejavom rasizmu.

21. marecMedzinárodný deň boja proti rasovej diskriminácii

Valné zhromaždenie OSN vyhlásilo 21. marec za Medzinárodný deň boja proti rasovej diskriminácii ako reakciu na vraždu 69 černošských demonštrujúcich v juhoafrickom Sharpeville v roku 1960 proti novému zákonu potláčajúcemu ich slobodu.

Čo to vlastne diskriminácia je? Diskriminácia sa charakterizuje ako konanie, keď sa v tej istej situácii zaobchádza s jedným človekom alebo skupinou ľudí inak, než s iným človekom alebo skupinou ľudí na základe vecí, ktoré nemôže vlastným pričinením nijako ovplyvniť.

Tento deň by mal všetkých nabádať k vzájomnej tolerancii, vzdoru proti rasovej diskriminácii a jej možným negatívnym dôsledkom.

Medzi najznámejšie organizácie, ktoré ochraňujú a bojujú za dôstojnosť ľudskej osobnosti patria napríklad: Ľudia proti rasizmu, Unicef, Rada Európy, OSN, Amnesty international.

Vyhodnotenie súťaže JESENNÁ VÝZDOBA TRIED

I. stupeň

1. miesto - I.A - 37 bodov

2. miesto - I.B - 36 bodov

3. miesto - III.A - 34 bodov

Ďalšie poradie tried: II.B, IV., III.B, II.A

II. stupeň

1. miesto - VI.A - 40 bodov

2. miesto - IX. - 39 bodov

3. miesto - V.A a VI.B - 38 bodov

Ďalšie poradie tried: VII.A, VIII, VII.B, V.B

Chválime za: zapojenie všetkých tried do súťaže a kreativitu.

20.10.2015

Školský parlament vyhlasuje súťaž Jesenná výzdoba tried. Viac o súťaži a jej pravidlách sa dozviete po kliknutí na nasledujúci odkaz: Jesenná výzdoba tried.pdf