• Cena stravného od 16.1.2023

•                                                                       Ná základe

V Š E O B E C N E  Z Á V Ä Z N É HO  N A R I A D E N I A  O B C E   P A R C H O V A N Y   č. 10/1

o určení výšky príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach,

ktorých zriaďovateľom je Obec Parchovany, platí:

Cena obeda pre ročníky 1. - 4.ročník  je  1,50 €.

Cena obeda pre ročníky 5. - 9.ročník  je  1,70 €.

Cudzí stravníci:

Od 1.1.2023 dochádza aj ku zmene zaradenia dospelých stravníkov (zamestnancov školy a iných fyzických osôb).

U zamestnancov školy sa pôvodne z Finančného pásma A teraz určuje stupeň podľa Finančného pásma B.

Pre toto finančné pásmo sa navyšuje hmotnosť porcie mäsa o 30% a to u hlavných jedál z pokrmovej skupiny mäsových pokrmov:

• 06 Pokrmy z hovädzieho mäsa
            07 Pokrmy z bravčového mäsa
            08 Pokrmy z teľacieho mäsa
            09 Pokrmy z hydiny
            10 Pokrmy z rybieho mäsa
            11 Pokrmy z králika
            12 Pokrmy z vnútorností
            13 Pokrmy z mletého mäsa a polomäsité pokrmy
            26 Pokrmy zo zveriny

Cena obeda pre cudzích stravníkov sú 3,00 €.

Dôchodcovia platia podľa uznesenia Všeobecne záväzného nariadenia obce Parchovany č. 10/1.