Národný projekt POP II

Základná škola, Hlavná 462, Parchovany

Základná škola, Hlavná 462, Parchovany  076 62

Národný projekt POP II

Naša škola sa zapojila do Národného projektu POP II.

Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II významne podporujú pozitívne zmeny v inkluzívnom vzdelávaní priamo v školskom prostredí prostredníctvom edukačnej podpory zo strany pedagogických asistentov (PA), asistentov učiteľa pre deti a žiakov so zdravotným znevýhodnením (AU) a členov inkluzívnych tímov.

Členovia školského inkluzívneho tímu:

Sociálny pedagóg - Mgr.Alena Hamzová

Pedagogický asistent - Mgr.Mária Ľochová

Pedagogický asistent - Monika Lašíková

Cieľom národných projektov je:

- implementovať princípy inkluzívneho vzdelávania v materských, základných a stredných

školách, ktoré sú zaradené do siete škôl a školských zariadení SR,

- vytvoriť predpoklady na zlepšenie výchovnovzdelávacích výsledkov detí a žiakov,

- zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Aktivity, ktoré realizujeme na škole, sa uskutočňujú vďaka pomoci Európskej únie (ďalej ako EÚ), konkrétne vďaka prostriedkom poskytnutým z Európskeho sociálneho fondu (ESF) a z Európskeho fondu regionálneho rozvoja (EFRR).