• Farebný týždeň v škole

      24. 5. 2024

      V dňoch od 27.5. 2024 do 31.5.2024 sa na našej škole uskutoční žiakmi obľúbená aktivita - „Farebný týždeň “.
      Žiaci sa v jednotlivých dňoch oblečú do určených farieb. Cieľom je nielen podporovať , ale aj rozvíjať triedny a celoškolský kolektív a zároveň vyzdvihnúť nápaditosť žiakov, ktorí si samozrejme môžu zvoliť akou formou sa zapoja do aktivity. Celá akcia je založená na kreativite, súdržnosti a predovšetkým zábave.

     • Stavanie mája

      21. 5. 2024

      Tradičné stavanie mája pred našou školou prebehlo v utorok 30. apríla 2024. Na začiatku podujatia nám žiačka ôsmeho ročníka v krátkom príhovore pripomenula vznik tejto tradície. Po ňom nasledovalo ozdobovanie mladého stromčeka farebnými stužkami za spevu dievčat oblečených v parchovianskom kroji. Vyzdobený zelený máj sme v sprievode preniesli ku školskej bráne, kde ho chlapci spoločnými silami zdvihli a upevnili. Potom sme si mohli dosýta zatancovať v doprovode veselej hudby. Nechýbala ani typická parchovianska karička. S radosťou sa k nám pridali aj detičky z našej materskej školy.

     • Riaditeľské voľno

      14. 11. 2022

      Riaditeľské voľno - oznámenie

      V zmysle § 150 ods. (5) Zákona č. 245 / 2008 o výchove a vzdelávaní , poskytujem voľno pre žiakov školy na deň 20.5.2024 ( pondelok ) z organizačných dôvodov – školenie pedagogických zamestnancov.

      Vyučovanie sa začne v utorok 21.05.2024.

     • Parchovianska rybička 2024

      3. 5. 2024

      Vyhodnotenie 10.ročníka pretekov Parchovianska rybička

      10.ročník detských rybárskych pretekov Parchovianska rybička sa uskutočnil za nádherného slnečného počasia. Opäť sme zaregistrovali veľký záujem detí o účasť na týchto pretekov. Za organizátorov môžem zodpovedne prehlásiť, že sme robili všetko preto, aby všetci zúčastnení odchádzali spokojní.

     • Mc Donalds cup žiakov a žiačok

      17. 4. 2024

      POSTUP NA OKRESNÉ KOLO !!!!! SUPER!

      Tak nakoniec vynikajúce 3.miesto na okresnom kole.

      _Mc Donalds cup- okresné kolo, 26.4.2024_ Našim chlapcom a dievčatám 3.-4. r.sa podarilo obhájiť minuloročné 3. miesto po veľmi bojovnom výkone. V prvom zápase sme síce prehrali so ZŠ Kuzmice / neskorším víťazom / 0:3. Počas prvých troch minút zápasu sa však Kuzmičania ani raz nedostali na našu polovicu. Doplatili sme však na nepremieňanie šancí a nedostatočné prihrávanie si. V ďalších zápasoch sme individuálnu hru opustili a už to bol z našej strany absolútny futbalový koncert s výsledkami v skupine: ZŠ Novosad: 9:0, Zš K. Chlmec: 6:3. Čerešničkou na torte bol zápas o 3. miesto so ZŠ sv. Juraja Trebišov / Gorkého/: 10:1. Naši futbalisti tu predviedli excelentný, ale najmä kolektívny výkon s množstvom nádherných útočných akcii podporených bezchybnou obranou a sebaistou brankárkou.

     • Tematický deň - idol, celebrita

      15. 4. 2024

      V stredu 10.4.2024 žiaci našej školy stvárnili svoj idol, hviezdu. Cez veľkú prestávku sme na chodbe stretli veľa známych športovcov, ktorí nám predviedli svoje športové výkony s loptou. Žiaci sa vyfotili so speváčkou Simou a reperom Kalim. Filmové plátno bolo v zastúpení telenovely Rosalinda. S teóriou relativity nás oboznámil vedec Albert Einstein. Krásnym spevom nás okúzlilo duo Kandráčovcov. Boli sme radi, že idolom pre žiakov je aj učiteľ.

     • Okresné kolo Pytagoriády

      10. 4. 2024

      Naši žiaci nás veľmi úspešne reprezentovali na okresnom kole Pytagoriády v Trebišove.

      Lukáš Bača, žiak 5.A triedy, skončil na nádhernom druhom mieste, keď od víťazstva ho delil jediný bod. SUPEEER...

      Mário Mištáľ, žiak 4.triedy skončil na 8.mieste, keď aj jeho delil jeden bodík, aby sa stal úspešným riešiteľom.

     • Mladí bádatelia...

      18. 3. 2024

      Bádame, skúmame

      Žiaci 7.ročníka sa na vyučovaní chémie 1.krát pokúsili svoje nadobudnuté vedomosti využiť na laboratórnom cvičení, kde skúmali fyzikálne a chemické deje. Práca v laboratóriu, v bielom plášti sa im veľmi páčila...

      Pridali sa aj žiaci 9.ročníka.

      Deviataci skúmajú vlastnosti sacharidov a medu.

     • Celoslovenský detský čitateľský maratón “ČÍTAJME SI...” 2024

      15. 3. 2024

      V týždni od 18. do 22. marca 2024 sa v našej školskej knižnici bude konať 15. ročník celoslovenského detského čitateľského maratónu “Čítajme si…” 2024, ktorý organizuje Linka detskej istoty s významnou podporou Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky.

      Projekt vznikol v roku 2008 s cieľom pritiahnuť k čítaniu viac detí a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa. Čítanie patrí medzi aktivity, ktoré podporujú rozvoj osobnosti dieťaťa a mladého človeka, pomáha poznať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo, akceleruje rozvoj reči a slovnej zásoby. Vytvára priestor pre tvorivosť, dáva možnosť v ohraničenom čase na identifikovanie sa s postavami, ponúka chvíle intimity. Dáva možnosť naberať množstvo informácií, inšpirácií, vedomostí, porozumieť pojmom.

     • Ospravedlňovanie žiakov

      6. 3. 2024

      Vážení rodičia.

      Pristupujeme k zmene postupu rodiča pri ospravedlnení žiaka z vyučovania.

      1. Zákonný zástupca už neospravedlňuje vymeškané hodiny svojho dieťaťa.
      2. Zákonný zástupca žiada školu o ospravedlnenie vymeškaných hodín svojho dieťaťa na predpísanom tlačive školy.
      3. Zákonný zástupca žiada šk
     • Hviezdoslavov Kubín

      5. 3. 2024

      Jubilejný 70. ročník Hviezdoslavovho Kubína najlepšie vystihujú autorove vlastné verše:

      ,, Ó, mojej matky reč je krásota,
      je milota, je rozkoš, láska svätá;
      je, vidím, cítim, celok života,
      môj pokrm dobrý, moja čaša zlatá

      Naša reč, to je pokrm veru sladký, čo dostali sme do vienka od našej dobrej matky! A týmto pokrmom nás sýtili naši prednášajúci počas školského kola Hviezdoslavovho Kubína. A aj podľa slov poroty bol to pokrm chutný, namiešaný s láskou a s citom. Malí aj veľkí recitátori primiešali do tohoto pokrmu svoje vlastné precítenie textu, radosť z recitácie a úsmev. Škoda len, že toho pokrmu bolo o trošku menej ako po minulé roky. Všetkým prednášajúcim ďakujeme za snahu a ochotu stále byť v našej literárnej kuchyni. Postupujúcim prajeme veľa úspechov ďalšom kole súťaže.

  • Prihlásenie

  • Zvonenia

   Streda 29. 5. 2024