• Dejepisná olympiáda

Sebastián Vaňo VIII.A -  5.miesto; Peter Čisárik IX. -  5.miesto; Marián Tóth IX. - 7.miesto. Gratulujeme !!!

• Olympiáda v nemeckom jazyku

• Adam Macko sa umiestnil na fantastickom druhom mieste zo šestnástich účastníkov na krajskom kole Olympiáde v nemeckom jazyku. GRATULUJUME!!!!!! Paráda!

• Karneval

• Fašiangy sú už tradične časom zábavy, plesov a karnevalov.  Dňa 7. 2. 2020 naša škola ožila rôznymi čarodejnicami, princeznami, bojovníkmi, pirátmi a podobne. Pre deti bol pripravený program v podobe rôznych súťaží a tancovania. Nechýbal úsmev a dobrá nálada.

• Mikuláš 2019

• Tak aj tohto roku chodil Mikuláš so svojim doprovodom po škole. Za pesničky a básničky rozdával sladkosti a zároveň pozval všetkých na Vianočnú akadémiu, ktorá sa uskutoční 18.12.2019 o 16,00 hod. ( streda) v miestnom kultúrnom dome.

• Testovanie 5

• Testovanie 5 - prvá veľká skúška našich piatakov. Držíme prsty, aby im to vyšlo čo najlepšie :).

• Festival vedy a techniky AMAVET 2019 – Prešov a Bratislava

• Máte radi vedu a techniku? Ak áno, Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pri Centre vedecko-technických informácií SR a občianske združenie AMAVET si pre vás aj tento rok pripravili zaujímavé podujatie s množstvom zážitkov z vedy a techniky, ako ich nepoznáte.  Interaktívnu výstavu  Festival vedy a techniky AMAVET 2019 (FVAT) . Podujatie je už  tradičnou súčasťou  Týždňa vedy a techniky na Slovensku (TVT) a tento rok sa uskutočnilo  7. a 8. novembra 2019 v priestoroch výstaviska Incheba Expo Bratislava. Na krajskom kole sa zúčastnili žiaci 9. ročníka Marián a Marek s témou – Magnetizmus. Peter sa prebojoval až na celoslovenské kolo s témou projektu -  Plazy a ich význam .

• Divadelné predstavenie Červená čiapočka v DJZ v Prešove

• Dňa 11.11.2019 navštívili žiaci 1. stupňa divadelné predstavenie Červená čiapočka v DJZ v Prešove. Počas predstavenia sa žiaci stretli nielen s Červenou čiapočkou, ale aj s postavami z ďalších rozprávok O troch prasiatkach, O vlkovi a kozliatkach a Ako išlo vajce na vandrovku.

• Divadlo- Košice

• 19. septembra navštívili žiaci 2. stupňa divadelné predstavenie Remeselníci v ŠD Košice. Predstavenie malo pozitívny ohlas- najmä komické situácie vyplývajúce z neschopnosti tiežremeselníkov a prílišnej poddajnosti manželov- objednávateľov prác, ktorí skočili takmer na všetko, čo im remeselníci- fušeri ponúkli. Po obhliadke pamätihodností mesta Košice nasledovala ešte krátka dejepisná exkurzia k pamätníku jednej z najväčších stredovekých bitiek- Bitky pri Rozhanovciach, kde si žiaci vypočuli výklad príčin a priebehu tejto bitky.

• Otvorenie školského roka

• Školský rok 2019/ 2020 otvoril pán starosta JUDr. Juraj Guzej. Poprial pedagógom i žiakom veľa úspechov do nového školského roka. Vyjadril spokojnosť s doterajšími výsledkami žiakov školy a snahu obecného úradu pomáhať škole aj v tomto školskom roku pri dosahovaní čo najlepších výsledkov. Za hlavnú úlohu v tomto školskom roku vytýčil prevenciu šikanovania a agresivity na našej škole. Pán riaditeľ zaželal žiakom veľa úspechov a povzbudil ich, najmä prvákov, do ďalšej tvorivej práce na ceste za novými  vedomosťami a úspechmi v súťažiach.

• Celoškolské združenie rodičov - informácie

• Dňa 18.9.2019 (streda) o 15,30 sa uskutočnilo celoškolské združenie rodičov žiakov našej Základnej školy.  Zverejňujeme najdôležitejšie informácie:

Školská jedáleň

• Postup pri nahlasovaní  a odhlasovaní stravníka z obeda – žiak - stravník - je prihlásený na stravu len ak  zaregistruje svoju prítomnosť cez elekr.čip. Chýbajúceho žiaka nie je potrebné odhlasovať z obeda
            • Postup pri odhlasovaní stravníka z obeda – žiak príde do školy a nechce obed – zapíše sa do zošita na odhlasovanie obeda
            • Žiak príde do školy z rôznych dôvodov po 8,15 hod. – rodič je povinný nahlásiť telefonicky alebo osobne vedúcej školskej jedálne (0907623850) do 8,15, že žiak bude neskôr v škole a bude stravník. Ak to neurobí, žiak nemá nárok na obed v ten deň.
            • Žiak odíde zo školy z rôznych dôvodov po 1.vyučovacej hodine – rodič má právo si prevziať jeho obed.

Mobilné telefóny

• Rodičia hlasovaním schválili spôsob používania mobil.telefónov: Žiakom sa zakazuje používať mobilný telefón v priestoroch školy. Žiak môže mať v škole iba vypnutý mobilný telefón. Použiť ho môže výhradne s povolením učiteľa – buď v nutných prípadoch na komunikáciu s rodičom alebo ako učebnú pomôcku – kalkulačka, fotoaparát, kamera, úložný priestor. Porušenie sa kvalifikuje ako porušenie školského poriadku so zápisom v triednej knihe, zabavením telefónu a uložením vo vypnutom stave do trezoru školy. Zákonný zástupca po informácii o odobratí telefónu si ho príde prevziať osobne.

Zápisné poplatky

• Rodičia hlasovaním schválili zvýšenie zápisného o 2 € oproti minulého roku. 1 dieťa 12 €, 2 a viac detí 16 €. V týchto poplatkoch je zahrnuté poistné a čiastočná úhrada pracovných zošitov.